Ознаки швидкого банкрутства банку

Ознаки швидкого банкрутства банку

Банківська система будь-якої держави полягає не тільки з самих банків, але також з небанківських фінансових установ, як то: компанії з перевірки банків, розрахунково-касові та клірингові компанії і центри, мікрофінансові компанії, що видають кредити споживачам та інші. Всі ці компанії можуть зазнавати банкрутство, причому через цей процес можуть пройти не тільки нові компанії, але також ті, […]

Банківська система будь-якої держави полягає не тільки з самих банків, але також з небанківських фінансових установ, як то: компанії з перевірки банків, розрахунково-касові та клірингові компанії і центри, мікрофінансові компанії, що видають кредити споживачам та інші. Всі ці компанії можуть зазнавати банкрутство, причому через цей процес можуть пройти не тільки нові компанії, але також ті, хто довгий час займав міцну позицію на фінансовому ринку.

Відносно банків України потрібно відзначити, що велика їх частина приходить до банкрутства через видачу кредитів несумлінним позичальникам, що призводить до невиплат позик. Як би там не було, передбачити банкрутство банку можна набагато раніше, ніж будуть зроблені якісь тривожні офіційні заяви.

Практично всі банки протягом свого існування виявляються в ситуаціях фінансового застою і стикаються з кризовими часами. Більшість з них виявляються в змозі вийти з цього стану, в той час як слабкі ланки фінансової системи поступово відсіваються. Найважливішою причиною припинення діяльності будь-якого банку є зайве ліцензії та офіційне визнання неліквідності.

Комерційні банки являють собою другий рівень кредитної системи в країні, так як їх фінансова діяльність завжди визначається відповідною ліцензією. Якщо комерційний банк позбавляється такої ліцензії, то підприємство не може більше продовжувати свою фінансову діяльність. Після цього слід банкрутство.

Позбавлення ліцензії може бути здійснено також у разі грубого порушення законів, що контролюють діяльність комерційних банків. До них можуть ставитися сфальсифіковані дані в звітах, невиконання вимог кредиторів, нездійснення обов’язкових платежів державі. Всі дані дії можуть призвести до банкрутства.

Іншою причиною банкрутства можуть бути складності в підрахунках ліквідності і деякі промахи в заборгованості. Іншою ознакою банкрутства банку може бути ліквідація фінансового підприємства при проведенні реорганізації. Це може виникнути під час розподілу або, навпаки, злиття фінансових фондів.

Банкрутство банку може бути викликано трьома основними обставинами:

  • Втратою вартості активів або неповернення позик;
  • неликвидностью;
  • Збитками від основної діяльності.

Всі дані обставини призводять до зниження власного капіталу банку, і він отримує статус неплатоспроможного. Пасиви банку починають перевищувати активи, і ревізори банку наполягають на припиненні фінансової діяльності підприємства.

Існує п’ять основних ознак, за якими можна передбачити банкрутство банку:

  1. Перших з них є покупка іншого банку на межі ліквідації. Як відзначають експерти, така операція здійснюється за дешеву суму, і така покупка є результатом домовленості банку з ревізорами.
  2. Купівля банком кредитних портфелів у інших банків. Кредити можуть бути як поточними, так і що знаходяться в стадії ліквідації. Ці кредити, до того ж, є безповоротними. Баланс банку зростає, що дозволяє йому видавати більше кредитів.
  3. Розмивання акцій. Такий етап настає в тому випадку, якщо власники банку не бажають очорняти свою репутацію. Великі акціонери переводять свої акції на дрібних, або наймають нових акціонерів. Метою даної операції є збільшення загальної кількості акцій у ключових власників до 51% і вище. В такому випадку вони не зможуть приймати важливі рішення без інших акціонерів.
  4. Рефінансування, яке в 90% випадків запитується в Україні у Національного Банку України, а в решти 10% – у державних банків. У разі рефінансування банк сам бере кредит. Як відзначають експерти, рефінансування є звичайною практикою, але якщо сума позики доходить до 50-60 млн, то тут вже треба тримати вухо гостро.
  5. Реструктуризація рефінансування. Банк може запросити реструктуризацію, але не опинитися в стані виконати її, а вже після цього оголосити себе банкрутом. Банки запитують реструктуризацію приблизно в 30% випадків в Україні. Цьому піде продаж своєї власності: цінних паперів, землі, іншої нерухомості. Клієнтам слід бути обережними вже на першому етапі.

Хто може подати заяву про порушення процедури банкрутства і визнання банку неплатоспроможним:

  • кредитна організація, тобто боржник;
  • прокурор;
  • Національний банк України;
  • уповноважений орган, діяльність якого пов’язана з контролем по сплаті обов’язкових платежів до державного бюджету країни і позабюджетні фонди;
  • кредитор банку, яким можуть бути як кредитні організації, так і громадяни, що пред’являють до кредитної організації грошові вимоги (зазвичай вони передбачаються в договорі банківського рахунку або банківського вкладу).

Якщо клієнт спостерігає один з даних етапів, то йому слід приступити до негайних дій. Клієнту слід звернутися до банківського відділення із заявою про видачу скарбу. У даній заяві зазвичай вказує суму вкладу, адреса і номер телефону клієнта. Потрібно також надати виписку по рахунку і договір з банком. Зазвичай тимчасова адміністрація розглядає подібні заявки протягом двох тижнів з моменту їх подачі, а потім призначає клієнту день, в який можна отримати гроші.

Необхідно також звірити з законодавством, яку суму вкладу можна отримати відразу. Дана сума регулюється не тільки законом країни, але також внутрішнім законодавством кожного окремого банку.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
Ознаки швидкого банкрутства банку рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.