В Україні можуть знизити комісію за розрахунки карткою

В Україні можуть знизити комісію за розрахунки карткою

Народний депутат Верховної Ради від партії «Європейська солідарність» Микола Княжицький кілька днів тому виступив з новою економічною ініціативою. Він запропонував знизити комісію за користування кредитною карткою в усіх банках України. Відповідний законопроект №4178 вже зареєстрований у Верховній Раді, і найближчим часом українці, найімовірніше, зможуть користуватися банківськими картками з більш низькою комісією. Згідно з текстом даного […]

Народний депутат Верховної Ради від партії «Європейська солідарність» Микола Княжицький кілька днів тому виступив з новою економічною ініціативою. Він запропонував знизити комісію за користування кредитною карткою в усіх банках України. Відповідний законопроект №4178 вже зареєстрований у Верховній Раді, і найближчим часом українці, найімовірніше, зможуть користуватися банківськими картками з більш низькою комісією.

Згідно з текстом даного законопроекту, комісійні кошти, стягнуті з клієнтів банків за еквайрингові послуги, в Україні на даний момент перевершують європейські в сім разів. Банки отримують непоганий дохід на даних послугах, в той час як банківським клієнтам доводиться переплачувати за прийом банківських карток для оплати.

Найчастіше банківські клієнти, бажаючи оформити позику без відмови на карту, вирішують взяти мікрокредит або ж кредит на мінімальний термін, щоб ймовірність видачі такої позики була максимальною. Але в такому випадку клієнтам доводиться переплачувати за комісію, що стягується банківською установою. Цього не уникають і клієнти, що беруть довгострокові кредити, а також ж люди, які оформляють в банках інші види банківських карток.

Бажаючи полегшити фінансовий і кредитний положення банківських клієнтів, ініціатори даного законопроекту пропонують поступово знижувати комісію за еквайрингові послуги. На думку Княжицького і його колег, необхідно крок за кроком знижувати комісію, щоб зняти фінансове навантаження з господарських суб’єктів всередині країни.

Якщо даний законопроект буде прийнятий Верховною Радою, то розмір комісії, що виплачується один одному в процесі здійснення банківських та фінансових операцій кредитними організаціями, які беруть участь в обслуговуванні банківських карток, не перевищить:

  • з 1 січня 2021-го року – 1% від суми транзакції;
  • з 1 липня 2021-го року – 0,65% від суми транзакції;
  • з 1 січня 2022 року – 0,3% від суми транзакції.

Необхідно вказати, що при прийнятті цього законопроекту загальний розмір комісії, що стягується за еквайрингові послуги під час здійснення операцій, не перевищуватиме:

  • з 1 січня 2021-го до 30 червня 2021-го року – 1,5% від суми транзакції;
  • з 1 липня 2021-го до 31 грудня 2021-го року – 1% від суми транзакції;
  • з 1 січня 2022 року – 0,5% від суми транзакції.

В случае, если банковское учреждение не будет соблюдать постановления данного законопроекта и нарушит предельный размер интерчейнджа (комиссии, выплачиваемой друг другу кредитными организациями) или комиссии за эквайринговые услуги, то данному учреждению будет выписан немалый штраф:

  • до 1 января 2021-го года – 50 тысяч грн (десятикратная сумма минимальной заработной платы в стране);
  • а с 1 января 20221-го года – 60 тысяч грн.

Раніше статистично було відзначено, що під час карантину українці почали набагато частіше користуватися банківськими картками. На третину збільшилася кількість інтернетоперацій, в той час як до допомоги банкоматів для зняття готівки українці почали вдаватися набагато рідше: кількість подібних операцій знизилося на 20%. На 126% зросли витрати громадян України на продукти онлайн, і на 60% на замовлення готової їжі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
В Україні можуть знизити комісію за розрахунки карткою рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.