З 2021 року в Україні не буде кредитів під 0 відсотків

З 2021 року в Україні не буде кредитів під 0 відсотків

З січня 2021-го року в Україні більше не буде кредитів з нульовою процентною ставкою. Відповідний документ, який зобов’язує фінансові установи розкривати повну і чітку інформацію про вартість мкірокредітов, підписав президент Володимир Зеленський, і закон вступить в силу через три місяці. Мікрокредити – це позички менше мінімальної зарплати в країні (5000 грн) і короткострокові запозичення (до […]

З січня 2021-го року в Україні більше не буде кредитів з нульовою процентною ставкою. Відповідний документ, який зобов’язує фінансові установи розкривати повну і чітку інформацію про вартість мкірокредітов, підписав президент Володимир Зеленський, і закон вступить в силу через три місяці.

Мікрокредити – це позички менше мінімальної зарплати в країні (5000 грн) і короткострокові запозичення (до 1 місяця).

Саме такий вид кредиту, здебільшого, оформляють громадяни України. Оформити позику онлайн без відмови набагато легше і швидше, ніж оформляти повноцінний довгостроковий кредит. Для цього потрібно більший набір документів, хороша кредитна історія, наявність поручителя і застави. У випадку з мікрокредитом все проходить набагато швидше і простіше.

Але даний вид позики несе також безліч підводних каменів, велику частину яких споживачі не розуміли. Серед них головною небезпекою є той факт, що більшість клієнтів не розуміє: реальна вартість виявляється набагато вище, ніж при звичайному кредиті з невисокими відсотками. Зважаючи на це, клієнтам інколи доводиться виплачувати суму, що перевищує мікрокредит в кілька разів.

Згідно з підписаним законом, фінансові установи та компанії повинні будуть вказувати реальну інформацію про повну вартість і реальної річної процентної ставки мікрокредитів. Дана вартість повинна включати всі витрати клієнта без винятку. Тут мова йде також про рекламу.

Фінансовим компаніям буде заборонено вказувати нульові процентні ставки, що діють виключно в протягом пільгового періоду, що триває до 2 місяців. Такий крок фінансових компаній призводить до неправильного розуміння вартості кредиту з боку споживачів.

Тепер договір, що підписується при оформленні мікрокредиту, повинен буде містити наступну інформацію:

  • графік платежів по кредиту;
  • повну відсоткову ставку;
  • наявність будь-яких супутніх або додаткових послуг;
  • загальну вартість кредиту;
  • інформацію про штрафи і санкції в разі несплати кредиту вчасно.

До того ж, банки і фінансові установи не зможуть більше міняти умови кредитного договору в односторонньому порядку.

Крім цього, законом буде встановлено максимальний розмір штрафів і пені. Штраф повинен становити не більше подвійної суми кредиту. Дане обмеження не може бути порушено навіть у разі домовленості обох сторін, і навіть в тому випадку, якщо така можливість передбачається в кредитному договорі.

Зазвичай такі штрафи завжди працюють проти споживачів, збільшуючи виплачувану суму вдвічі, а іноді і втричі. У договорі по кредиту формулювання подібних штрафів і пені часто буває дуже складною і завуальованій, так що клієнт не завжди ясно розуміє, що його чекає в разі прострочення. Багато банків користуються цією обставиною і змушують своїх клієнтів платити, наприклад, 2-3% в разі одноденної несплати, а потім додає по 2-3% за кожен новий день. Якщо, до того ж, додається ще й пеня у вигляді 1%, то сума до кінця місяця може бути значною.

Даний закон убезпечить і захистить позичальників від несумлінних кредиторів, які можуть зіграти на їх необізнаності. Тепер обмеження, введені законом, допоможуть споживачам не потрапляти на вудку банків і твердо знати, яку максимальну суму вони виплатять в якості штрафу за прострочення по кредиту.

Цей закон стосується тільки мікрокредитів. Що стосується кредитів сумою вище 5000 грн, то в даному випадку банки і фінансові компанії не зобов’язані будуть надавати своїм позичальникам детальну інформацію до підписання договору.

Але у банків і фінансових установ, навіть при прийнятті цього закону, буде можливість водити своїх клієнтів за ніс. Одним з найпоширеніших способів є плаваюча процентна ставка.

Плаваюча процентна ставка стала зручним способом підвищувати кредитну ставку поступово. Спочатку банк видає кредит під невисоку ставку, що, зрозуміло, приваблює безліч клієнтів. Але це може тривати недовго – від кількох місяців до півтора року. Потім ставка буде підвищуватися відповідно до визначеного коефіцієнтом, і кінцева процентна ставка стане набагато вище середньостатистичної. Крім цього, така ставка може змінюватися також під дією депозитних ставок на ринку.

Іншою небезпекою може бути кредитна карта. У більшості випадків, разом з зарплатною карткою, банки прагнуть видати своїм споживачам і кредитну. Вона таїть в собі безліч загроз, про які клієнт часто навіть не підозрює.

Наприклад, дуже часто за кредитну картку, якою клієнт може навіть не користуватися, нараховується комісія за обслуговування. Нічого не підозрюючи клієнт отримує по закінченні якогось часу повідомлення про несплату і навіть не розуміє, де саме вона сталася. У кращому випадку, банк може передчасно повідомити своєму споживачеві про накопичився борг.

Крім цього, іноді на кредитній картці не завжди відображаються особисті кошти клієнта і його кредит. Споживач продовжує спокійно користуватися засобами, не розуміючи, де закінчується його зарплата, а де починається кредитна сума. Як відомо, в разі використання кредитних коштів клієнт повинен платити відсотки.

Іноді банки підвищують кредитний ліміт на картці клієнта, не попередивши його про це. Тоді у клієнта відображається загальна сума його заощаджень і кредитних грошей, і йому здається, що збільшилася сума саме за рахунок його особистих коштів. Відповідно, споживач продовжує витрачати кошти, не підозрюючи, що він витрачає вже кредитну суму.

В іншому випадку банки можуть випустити картку на ім’я клієнта повторно, якщо термін дії старої картки вже закінчився. Зазвичай в таких випадках споживачі просто переводять кошти на іншу карту, а банки в цей час випускають картку повторно, і за неї теж нараховуються відсотки.

Фахівці також радять банківським клієнтам бути обережними і уважними з пільговим періодом, що надаються банком, так як іноді при знятті кредитних коштів нараховується не тільки велика комісія, а й кредитний лічильник з перших же днів користування кредитом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
З 2021 року в Україні не буде кредитів під 0 відсотків рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.