Чи скасують субсидії для українців в 2021 році?

Чи скасують субсидії для українців в 2021 році?

Вартість комунальних платежів в Україні постійно збільшується. Це пов’язано із зростанням цін на газ, збитковістю таких підприємств як міські водоканали і багатьма іншими факторами. Громадяни ледь встигли звикнути до того, що субсидії тепер видаються у вигляді грошових коштів на карти Ощадбанку, як їх лякають новою реальністю – в 2021 році субсидії для деяких категорій населення […]

Содержание

Вартість комунальних платежів в Україні постійно збільшується. Це пов’язано із зростанням цін на газ, збитковістю таких підприємств як міські водоканали і багатьма іншими факторами. Громадяни ледь встигли звикнути до того, що субсидії тепер видаються у вигляді грошових коштів на карти Ощадбанку, як їх лякають новою реальністю – в 2021 році субсидії для деяких категорій населення можуть взагалі скасувати.

Новий підхід до оцінки фінансового стану

Про глобальну скасування субсидій для пенсіонерів та малозабезпечених громадян не йдеться. Не варто переживати про те, як отримати терміново займ онлайн на карту, якщо вам не вистачить коштів на оплату опалення. Субсидії і раніше будуть видаватися на карту у вигляді грошових коштів. Зміниться лише підхід до оцінки фінансового стану та слідчо – зменшиться кількість громадян, яким покладено допомогу.

Відтепер перевіркою добробуту громадян займеться не Міністерство соціальної політики, а Міністерство фінансів. До недавнього часу подібні перевірки проводилася, але вже пізніше виплати нарахувань. З січня 2021 року це перевірки будуть здійснюватися на першому етапі, ще до моменту першої виплати субсидії. Для перевірки будуть використовуватися всі доступні бази даних.

До цього моменту спостерігалася дещо дивна картина – основними моментами верифікації займалося Мінсоцполітики, але при цьому всі інструменти і доступ до баз даних знаходився в Мінфіні. Тому новий підхід, оцінку ще до моменту виплат, експерти вважають більш раціональним. При цьому перевірки через Міністерства соцполітики і фінансів будуть проводитися паралельно.

Прес-служба Міністерства соціальної політики говорить про те, що на даному етапі з Мінфіну надходять рекомендації. Після чого інформація перевіряється повторно. Рекомендації з Мінфіну зазвичай досить конкретні: скасувати певну кількість субсидій за конкретними адресами.

Превентивна верифікація і нова аналітична платформа

Новий підхід до оцінки добробуту громадян при виплаті субсидій отримав назву превентивної верифікації. Він вступає в силу з 1 січня 2021 року. Експерти говорять про створення нової якісної системи, яка дозволить більш ефективно обмінюватися інформацією між відомствами. Перевірки отриманої від громадян інформації в основному будуть проходити до моменту отримання субсидій та соціальної допомоги. Для цього Міністерство фінансів вже підготувало нову аналітичну платформу для оцінки державних виплат. Позитивний момент – відтепер вся інформація про громадян буде зберігатися в одному джерелі.

Нова інформаційна платформа забезпечить одночасну обробку 3,5 тисячі запитів. Державні діячі сподіваються на те, що превентивна оцінка допоможе більш ефективно використовувати бюджетні кошти та виділяти субсидії тільки особам, дійсно в них має потребу.

трьохетапна перевірка

Нові правила вступають в силу після прийняття закону «Про верифікації та моніторингу державних виплат». Не варто турбуватися про те, що виплата буде відмінена, якщо в базі виявитися помилка або якесь дрібне невідповідність. Щоб виключити незначні помилки і була придумана трирівнева система.

Нова система буде включати в себе наступні етапи перевірки:

  • до призначення виплати;
  • при отриманні виплати громадянами;
  • протягом 3 років після скасування виплат.

Якщо помилка буде знайдена після призначення виплати, державні органи попросять громадянина повернути кошти на добровільній основі. В іншому випадку вони будуть стягнуті через суд. Це рішення закріплене в законодавстві України постановою Кабінету Міністрів.

Крім забезпечення суворого моніторингу, триетапна перевірка є виконанням міжнародних домовленостей, зокрема умов меморандуму, раніше підписаного з МВФ.

Фактори, які будуть враховуватися при призначенні субсидій

Для українських громадян будуть скасована субсидія, якщо в ході перевірок у нього буде виявлено:

  • будинок, площа якого становить 200 м2 і більше;
  • квартира, площа якої 120 м2 і більше;
  • покупки, вартість яких перевищує 50 000 гривень;
  • несплату ЄСВ, якщо при цьому громадянин не стояв на обліку в центрі зайнятості;
  • борги по комунальним платежам.

Запит щодо боргів робиться на кожне підприємство, яке є постачальником послуг. І якщо у громадянина є прострочена заборгованість, субсидія перекладається в безготівкову форму. Як пояснив заступник міністра соціальної політики, після оплати комунальних боргів, громадянин може звернутися із заявою, повернути виплату його субсидії в готівкову форму.

Чи скасують субсидії для заробітчан

Питання, яке хвилює тисячі українців, працевлаштованих на даний момент часу за кордоном – віднімуть чи субсидії у заробітчан? Спроби отримати більше інформації про осіб, які подорожують і працюють в інших країнах, вже неодноразово робилися урядом. Так, в травні 2020 року проект мав внести зміни до законодавства щодо прикордонної служби. Мета – створення більш ефективних інструментів обміну інформацією між Мінсоцполітики та прикордонною службою.

У доступному для огляду майбутньому, дані про перетин кордону будуть автоматично передаватися іншим відомствам. Незважаючи на це, версія, що Мінсоцполітики будуть застосовувати цю інформацію як аргумент для скасування допомог та субсидій, існує тільки на межі чуток і на практиці поки не застосовується.

Субсидії для багатіїв

У 2020 році склалася досить неприємна реальність, коли бідні, по суті, стали забезпечувати багатих. Сталося це через недосконалість системи нарахування субсидій. Щорічно для виплати субсидій держава витрачає мільйони гривень, які вилучаються з кишені платників податків. Тобто всі, хто працює українці платять відрахування, допомагаючи малозабезпеченим оплачувати комуналку.

Раніше через недосконалість фінансового моніторингу, субсидії могли оформити як багаті, так і бідні громадяни. Показовим є історія з «зоряним будинком», який знаходиться прямо в центрі столиці України. Варто відзначити, що нерухомість в цьому місці коштує мільйони доларів, що говорить про гарний добробут її власників. За приблизними оцінками – 8-10 мільйонів гривень в залежності від площі квартири.

Але при цьому субсидії на оплату комунальних оформили 13 сімей, причому, тільки одна з них за документами отримала на оплату опалювального сезону – 13 тисяч гривень. І це тільки за один місяць. Відомості, опубліковані в мережі, просто вражають цифрами субсидій для багатіїв, які оплачує решта працездатного населення України. Таких прикладів безліч. Тільки в Києві це новобудова за адресою Хрещатик, 25, а також ЖК «Бульвар Фонтанів».

У всьому цивілізованому світі ситуація, де громадяни спочатку витрачають мільйони на покупку квартири, а потім просять у держави кошти на оплату комунальних, неможлива. І тільки заповзятливі українці зуміли знайти лазівку. Тому уряд більше не може ігнорувати момент, що при нарахуванні субсидій вартість придбаного житла не враховується. Відтепер власники елітного житла в Києві та інших великих містах України не будуть отримувати субсидії, що цілком справедливо.

Повертаючись до Європи, ситуація, коли людина з майном вважається урядом бідним, немислима. Якщо знайшлися кошти на покупку житла, за логікою повинні знайтися кошти і на його оплату. Якщо таких коштів немає – європейці продають житло і живуть в орендованому. Застосувати цю практику в українських реаліях не завжди можна. Більшість громадян отримали квартири у спадок, приватизували безкоштовно, і навіть наявність великої квартири не відображає їх матеріального стану. Тому до критеріїв оцінки варто додати не тільки загальну площу житла, але і його стан, а також момент покупки або отримання спадщини.

Існує і ряд інших проблем. Більшість українців не платять податки і приховують від держави свої доходи. Оформити субсидію можуть ті, хто реально живуть в квартирі, квартиранти, а не власники. Власники житла при цьому приховують факт оренди квартири і не платять ніяких відрахувань. У столиці можна знайти масу варіантів оренди житла з уже оформленою субсидією на квартиру. Фахівці говорять про те, що в Україні відсутня культура сплати податків, в результаті зазнає втрат державного бюджету, а допомога у вигляді субсидій отримують не тільки бідні сім’ї, а й власники елітних будівель. Саме для таких сімей субсидії на оплати комунальних послуг у 2021 році будуть скасовані.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
Чи скасують субсидії для українців в 2021 році? рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.