Де перевірити, чи входить фінансова компанія в державну систему гарантування вкладів

Де перевірити, чи входить фінансова компанія в державну систему гарантування вкладів

Фінансова грамотність населення зростає, і поступово до українців приходить розуміння того, що в разі банкрутства банківської установи, хтось повинен відшкодувати їм вкладені в нього кошти. Для цієї мети і існує державна система гарантування вкладів. Як зрозуміти, що компанія є учасником системи, і чи входять МФО в їх число? Хочете взяти позику на карту терміново, але […]

Содержание

Фінансова грамотність населення зростає, і поступово до українців приходить розуміння того, що в разі банкрутства банківської установи, хтось повинен відшкодувати їм вкладені в нього кошти. Для цієї мети і існує державна система гарантування вкладів. Як зрозуміти, що компанія є учасником системи, і чи входять МФО в їх число? Хочете взяти позику на карту терміново, але не знаєте, чи варто довіряти фінансовій компанії?

Існує кілька видів перевірок, в ході яких ви можете переконатися, що перед вами не шахраї. При цьому масштабна реклама в ЗМІ і на просторах Інтернет не завжди є запорукою безпеки, варто тільки згадати фінансові піраміди, наприклад, гучний не так давно B2B Jewerly. Серед МФО, що пропонують кредитування під низький відсоток і з мінімумом документів, також чимало шахрайських фірм. До їх послуг вдаються, оскільки отримати позику в банку складніше. Але і банки не завжди є прозорими фінансовими організаціями, серед таких установ чимало шахраїв, які вводять в оману своїх клієнтів.

Вагомим аргументом на користь банківської установи є його приналежність компанії до Фонду гарантування вкладів. Але і тут можливі варіанти. За останні роки банки і фінансові компанії примудрилися підробляти документи, які підтверджують їх приналежність до ФГВФО.

Що являє собою ФГВФО

Завдяки такій структурі як Фонд гарантування вкладів, громадяни України можуть сподіватися на повернення своїх коштів, вкладених в депозити та інші банківські продукти в разі банкрутства їх банку. ФГВФО зараз переживає складні часи і багато експертів вважають його банкрутом. Незважаючи на це виплати постраждалим українцям тривають, нехай і за рахунок дотацій державного бюджету.

На сьогоднішній день сума відшкодувань, які видаються в одні руки, становить 200 000 гривен, це поріг планується збільшити до 600 000 гривен, про що вже вносяться правки в законодавство.

Що значить приналежність до Фонду

Для клієнтів приналежність банку до ФГВФО дає ряд важливих переваг:

  1. Засоби, які знаходяться на депозиті і карткових рахунках гарантуються урядом відповідно до ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
  2. У разі банкрутства банку клієнт отримує грошове відшкодування. Якщо його внесок перевищує 200 тисяч, відбувається його часткове відшкодування.

Як дізнатися, що компанія дійсно учасник фонду

У 2020 році прес-служба ФГВФО повідомила про те, що в мережі ними було виявлено кілька підроблених свідоцтв фінансових установ. Всі види шахрайства були детально викладені на сайті фонду, а також на офіційній сторінці в Фейсбук: https://www.facebook.com/fg.gov.ua.

Перевірити, що компанія дійсно входить до лав Фонду можна наступним чином:

  1. Відповідно до законів України учасниками ФГВФО виступають тільки банки, інші фінансові установи такого права позбавлені.
  2. Повний список учасників знаходиться на сайті фонду гарантування, які легко може відвідати будь-який бажаючий, причому навіть без моменту реєстрації і абсолютно безкоштовно.
  3. Якщо у вас виникли сумніви щодо справжності документа, який підтверджує його приналежність до ФГВ, зверніть увагу на номер цього документа (свідоцтво учасника фонду) і номер його реєстрації. Звірте дані на сайті в розділі «Учасники фонду».

Приклади підробки документів

Тільки за 2020 рік ми можемо спостерігати кілька прикладів підробки свідоцтва, що підтверджує участь фінансових установ в системі гарантування вкладів. За даними прес-служби ФГВФО такою організацією є ТОВ «TRI TECH UA», яка на своєму сайті виклала скан копію підробленого документа. За словами представників ФГВ, фонд ніколи не видавав цей документ, більш того номер його свідоцтва належить іншій фінансовій установі – ВАТ «Банк Восток».

Коментарі регулятора ринку, НБУ, однозначні. «TRI TECH UA» не може належати до ФГВФО, оскільки не відноситься до банківських установ. Всі гроші, які клієнти вклали в цю організацію можуть найближчим часом піти в нікуди. Ніхто не відшкодує їм збитки, оскільки в систему гарантій організація не входить. Ліцензія на сайті навмисно вводить клієнтів в оману і є фактом шахрайства. Але це ще не все, дана організація не тільки не є учасником Фонду гарантування, але і навіть не зафіксована в ЄДР фізичних і юридичних осіб. Не минає фірма на сайті фіскальних служб і НБУ. У даній справі ФГВФО змушений був звернутися в правоохоронні органи, оскільки тут мова може йти про кримінальну відповідальність.

Іншим прикладом шахрайства в мережі служить компанія «CENTR MOTORS». Ситуація схожа і на сайті компанії також розміщена підроблена скан-копія свідоцтва учасника ФГВФО.

Недержавні фонди відшкодування

Іншим видом шахрайства виступає пропозицію деяких недобросовісних компаній. За невелику плату вони пропонують посприяти клієнтам прогоріли банків в поверненні їх грошових коштів. Таких недержавних фондів просто не існує, подібні сайти займаються шахрайством. Вклади гарантуються виключно ФГВФО і самим банківською установою, наприклад, у випадку з Ощадбанком, який є державним банком і через неточності законодавства поки не входить в систему гарантування.

Клієнтурою таких підставних сайтів є в основному вкладники 200+, яким гарантовано за законом відшкодування в межах 200 000 гривен, а також юридичні особи. ФГВ радить утриматися від подібних угод. Погашення всіх заборгованостей відбувається безпосередньо з Фонду, без посередників і тільки після того, як майно банку-боржника буде продано. На жаль, вимоги фізичних осіб та ФОП відносять до вимог четвертої черги, а юридичних – і зовсім до сьомої. Це займає досить тривалий термін, що грає на руку шахраям, які обіцяють прискорити процес.

На користь Фонду гарантування говори той факт, що з початку 2020 року був відшкодовано 4,3 мільярда вкладів, в тому числі для вкладників: «ВТБ банк», «Діамант банк», «Банк Юнисон», «Укрбізнесбанк». Виплати вкладникам в листопаді 2020 року склали 155,5 млн. Грн.

Де можна перевірити банк

Перевірити, чи стосується фінансова установа до системи гарантування вкладів, можна на офіційному сайті ФГВФО: https://www.fg.gov.ua/. На листопад 2020 року в списку знаходиться 73 учасника, які розташовані в алфавітному порядку. Щоб перейти з головної сторінки сайту на список учасників, необхідно спочатку вийти в розділ «Про фонд», а далі до підрозділу «Банки – учасники фонду». Крім повного найменування банку в списку можна звірити наступну інформацію:

  • дату реєстрації в реєстрі;
  • реєстраційний номер;
  • номер і дату свідоцтва;
  • посилання на сторінку учасника в мережі Інтернет.

Якщо виникне така необхідність, список можна роздрукувати одним кліком.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
Де перевірити, чи входить фінансова компанія в державну систему гарантування вкладів рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.