Виселяють чи з квартири за комунальні борги за новими законами?

Виселяють чи з квартири за комунальні борги за новими законами?

Український народ давно лякають страшилками про виселення з неприватизованих квартир, якщо прийде новий господар домовласник. Так що на тлі цього виселення з квартири за комунальні борги не така ж нова байка. Розберемо по порядку: можуть чи ні? Виселять чи боржників з квартири Міністерство юстиції неодноразово давало коментарі з цього приводу і створювало не один пост […]

Содержание

Український народ давно лякають страшилками про виселення з неприватизованих квартир, якщо прийде новий господар домовласник. Так що на тлі цього виселення з квартири за комунальні борги не така ж нова байка. Розберемо по порядку: можуть чи ні?

Виселять чи боржників з квартири

Міністерство юстиції неодноразово давало коментарі з цього приводу і створювало не один пост в своєму Фейсбуці. Прес-служба міністерства повідомляє, що борги по комуналці не зважають достатнім приводом для виселення мешканців з їхніх будинків. Тому ніхто не виселить вас з квартири, навіть якщо ви заборгували за опалення кілька місяців.

Для початку має відбутися суд, в тому випадку якщо постачальник послуг буде стягувати борги примусово. Після видачі судового наказу починається позовне провадження. Забули сказати: судові витрати теж повісять на боржника. Після видачі наказу борг по комуналці буде стягуватися примусовим шляхом через державну виконавчу службу або приватних виконавців.

Чи впливає розмір боргу на рішення суду

Щодо суми заборгованості, закон передбачає 2 варіанти:

  • Сума боргу менше 20 мінімальних зарплат.
  • Сума боргу перевищує 20 мінімальних зарплат – на жовтень 2020 року – більше 100 000 гривень.

У першому варіанті житло у боржника не заберуть, то ж саме відноситься і до земельної ділянки, якщо на ньому знаходиться житло боржника. Але це якщо, у вас немає іншої нерухомості, яке можна продати за борги. Як виконавча служба планує погашати борг? За рахунок продажу будь-якого іншого вашого майна.

Якщо сума боргу по комунальних платежах перевищила 100 тисяч гривень, на майно буде накладено арешт. Продати його, щоб оплатити всі борги ви не зможете, поки не погасите свій борг. Арешт можуть накладати як на нерухомість, так і на ім’я боржника.

Що можуть відключити за несплату

За законодавством України боржникам не можуть бути відключені:

  • тепло;
  • постачання холодної води.

Отже за несплату вам можуть відключити тільки світло і газ. Причому відключити електроенергію набагато простіше, оскільки багато розподільні щитки знаходяться в під’їздах біля входу в квартири. Щоб опломбувати газ представники газової служби повинні як мінімум потрапити в ваше житло. На практиці представники енергослужби відключають світло після 3-4 місяців несплати і регулярних попереджень. Подавати в суд за несплату можуть представники будь-якої комунальної служби.

Пеня за несплату

Постачальники комунальних послуг мають повне право нараховувати боржникам пеню. Згідно із законом пеня не повинна перевищувати 0,01% за кожен день несплати. В цілому вона не повинна перевищувати 100% несплаченого боргу. За всі випадки несправедливого нарахування пеню комунальниками громадяни України також можуть подавати на них зустрічних позов. Сплатити борг вас все одно зобов’яжуть, але суд, швидше за все, зніме з вас несправедливу пеню.

За новими законами пеня буде нараховуватися вам вже з першого дня несплати. Крім того пеня не може бути нарахована, якщо у громадянина оформлена субсидія або є на руках документ, який підтверджує заборгованість по заробітній платі.

Чому може виникнути борг за газ

Дивна ситуація виникла у жителів Дніпропетровська. Після зміни газового постачальника їм нарахували понад тисячу гривень боргу за так звані температурні коефіцієнти, про які вони раніше не чули. Кабінет міністрів і НКРЕКУ підтримують позицію громадян, але не дивлячись на це, судові засідання тривають не один місяць. Тому заборгованість газовим службам може виникнути навіть не вини українців.

Чому виникають борги за світло

Цікава ситуація склалася і з платіжками за електроенергію. Борги виникли навіть у добросовісних громадян. І сталося це через те, що українці відправили кошти по помилковим рахунках – на старі реквізити постачальника, який сьогодні тільки виконує функції розподілу електроенергії. Щоб уникнути цього перевіряйте номер вашого рахунку та назва постачальника комунальних послуг. Це дозволить уникнути помилки, оскільки повернути кошти вкрай проблематично.

Як вирішити проблему з боргами

У будь-якому випадку сама по собі заборгованість не зникне. Боротися з комунальними службами складно, і якщо борги виникли з вашої вини, а не відбулися помилково, платити все одно доведеться. Як вийти з положення – взяти позику терміново, позичити у знайомих, вирішувати особисто кожному. Кредит у банку для оплати комунальних вам точно не дадуть. А ось мікрофінансові компанії легко можуть позичити невелику грошову суму. Для перших клієнтів часто пропонується знижка або навіть кредит без відсотків. Не затягуйте ситуацію із заборгованістю по комунальним і то ви вийдете з неї з мінімальними втратами.

Нові правила

З огляду на карантин і тотальне безробіття, борги українців за комунальні платежі зростають, немов на дріжджах. Уряд і комунальники давно загрожують боржникам розправою. Поки пеня залишається в рамках, але так буде тільки до того моменту, поки закон 3613 не приймуть у Верховній Раді. Згідно з ним громадянин, який має борги, буде зобов’язаний:

  • погасити їх в повному обсязі;
  • якщо погашення неможливо – укласти з комунальними службами договір про реструктуризацію.

Далі з працюючого українця в рахунок сплати боргу будуть примусово знімати 25% заробітної плати, а для пільгових категорій – 20% соціальних виплат. Якщо за 5 років борги не будуть повністю оплачені, термін реструктуризації буде продовжений.

Якщо протягом року борги будуть тільки рости – на громадянина повісять 20% штрафу, за 2 роки він досягне 30%, а за 3 – 50%.

Якщо справа все-таки буде доведено до суду, відрахування від заробітку складуть 50%. Якщо заборгованість буде більше ніж 94 460 грн, на майно боржника, а також раніше, буде накладатися арешт.

Будуть введені й інші обмеження:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на полювання;
  • заборона на володіння вогнепальною зброєю.

Статистика говорить про те, що найбільше боргів накопичилося у жителів столиць – понад 6 млрд. Грн. Саме їх в першу чергу і торкнуться нові штрафи.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
Виселяють чи з квартири за комунальні борги за новими законами? рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.