Корисний лайфхак про банківські картки

Корисний лайфхак про банківські картки

Іноді людям буває необхідно дізнатися банк тільки за номером банківської картки, колись випущеної їм. У тому випадку, якщо карта в цей момент перебуває у користувача, це не складе особливих труднощів: потрібно просто уважно оглянути картку, так як на пластиці напевно є логотип банківської установи. До того ж, на картці може побачити номер карти, ім’я власника […]

Іноді людям буває необхідно дізнатися банк тільки за номером банківської картки, колись випущеної їм. У тому випадку, якщо карта в цей момент перебуває у користувача, це не складе особливих труднощів: потрібно просто уважно оглянути картку, так як на пластиці напевно є логотип банківської установи. До того ж, на картці може побачити номер карти, ім’я власника і термін її дії.

Але в тих випадках, коли людині відомий лише короткий номер, справа трохи ускладнюється. Багато банківські клієнти нерідко стикаються з такою проблемою. Якщо з даних картки відомий тільки номер пластика, а клієнту потрібно здійснити переклад, ця проблема стає особливо гострою. Наприклад, людині потрібно зробити якусь покупку в інтернет-магазині, але доступу до електронного рахунку у нього немає. Чи можна скинути кошти, чи буде в такому випадку стягуватися комісія, в якому розмірі, в якій валюті – всі ці питання не дають спокою багатьом користувачам.

По-перше, потрібно зрозуміти, що банківська картка є не тільки платіжним інструментів, за допомогою якого здійснюється невелика кількість функцій. Вона також є механізмом, що тримає все банківські операції під строгим контролем. Щоб дізнатися банк за номером його картки, потрібно просто скористатися інтернетом і розібратися з ПО.

З номера картки можна отримати найрізноманітнішу інформацію. Кожна цифра в номері карти має власне, унікальне значення. Розташування і кількість чисел залежить від особливої ​​стандартизованої системи, прийнятої в усьому світі. Завдяки цьому, люди можуть здійснювати грошові перекази з одного міста в інший, або навіть між країнами, всього за кілька хвилин.

У номері банківської карти може міститися від 13 до 19 цифр. За номером карти користувачі побачать усього 16 чисел. Їх зміст полягає в наступному:

  • Тип платіжної системи;
  • Повна інформація про фінансову установу;
  • Тип банківського продукту;
  • Перевірка раніше введених даних.

Отже, тип платіжної системи визначається першою позицією. В Україні, наприклад, поширені такі значення:

  • 4 – платіжна система VISA, широко використовувана фінансовими установами країни;
  • 5 – система MasterCard, досить популярна серед споживачів України;
  • 3 – American Express, яка трапляється рідше, ніж перші дві;
  • 9 – Простір, що з’явилася відносно недавно, але вже придбала певну популярність і довіру серед клієнтів.

При переказі грошових коштів за кордон потрібно обов’язково враховувати цей показник.

2, 3, 4 цифри відправляють до номера банку. Що стосується 5 і 6 цифр, то вони дають клієнту повну інформацію про фінансову установу, і клієнти, бажаючи дізнатися, якому банку належить картка, можуть обмежитися цими шістьма цифрами. Ці цифри також називають ідентифікаторами банку, і в них міститься інформація безпосередньо про платіжний інструмент.

5, 6, 7, 8, 9 і 10 цифри допоможуть користувачеві визначити банк, а також тип і статус банківської картки: Classic, Gold або Platinum. До тому вже, 7-9 цифри допоможуть клієнту зрозуміти, який саме продукт у нього знаходиться, а також для якої валюти він створювався, в якій країні був випущений. Зарубіжні платіжні карти мають до 13 цифр для позначення свого банку і системи обслуговування, в той час як українські вказують всього 9 цифр.

Потім йде остання позиція, необхідна для перевірки введених даних. Вона перевіряє номер на правильність. Ця операція здійснюється за допомогою спеціального алгоритму, передбаченого банком, вона допомагає системі форматувати платіжний засіб. При чому зовсім не обов’язково знати всю комбінацію цифр: досить буде і 4 цифр, щоб швидко пройти ідентифікацію.

Як було зазначено вище, перші 6 цифр відносяться до банку, що випустив банківську картку. Коротко для цього є позначення – «БІН». Є спеціальні сайти, що містять в собі базу даних ідентифікованих номерів, і одними з них є добре відомі ресурси, як то: bindb.com або binlist.net. Потрібно всього-на-всього ввести перші 6 цифр, щоб отримати результат свого запиту. Онлайн-ресурси або підтримка банківських установ є найпростішим способом отримання подібної інформації.

До того ж, клієнти можуть скористатися послугами пошукової системи і знайти інші онлайн сервіси. На них потрібно вводити номер картки, персональні дані, а також номер паспорта та місце реєстрації. Але необхідно звертатися на перевірені і надійні сайти, щоб не стати жертвою шахрайства.

Decode.org.ua, наприклад, є зручним і перевіреним сервісом, на якому можна за кілька секунд зробити розшифровку банківської картки і зрозуміти, яким банком вона була випущена.

Такі пізнання можуть знадобитися будь-якій банківському клієнтові, якщо йому терміново знадобилося провести операцію, але пластик, наприклад, не приймають для оплати товарів або послуг в інтернет-магазинах. Транзакції за межами своєї держави також є відмінним прикладом, адже вимоги до закордонних карток у іноземців набагато вище. Для повноцінного функціонування вони повинні бути кредитними картками: на картці повинен бути мінімальний кредитний запас на випадок непередбачених витрат. Якщо карта позначається виключно в якості дебетової, то за кордоном можуть відмовити в оренді автомобіля або житла.

Визначення рівня карти теж є однією з ситуацій, коли можуть виникнути непередбачені труднощі. Кожна картка (Classic, Standard, Gold, Platinum) має ряд своїх переваг, і клієнтам слід заздалегідь знати, які плюси і мінуси дає конкретний тип картки.

Все бажаючим дізнатися банк за номером картки слід дотримуватися таких правил:

  • користуватися сайтами-помічниками;
  • в разі питань, завжди зв’язуватися зі своїм банком, щоб отримати додаткову інформацію про можливості банківського продукту;

при поїздці за кордон мати при собі картки різних видів, щоб не опинитися в скрутній фінансовій ситуації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
Корисний лайфхак про банківські картки рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.