Після звільнення громадяни України зможуть отримувати зарплату ще рік

Після звільнення громадяни України зможуть отримувати зарплату ще рік

Громадяни України можуть отримувати заробітну плату протягом 360 днів після звільнення з місця роботи у вигляді допомоги по безробіття. Розмір частини заробітної плати залежить як від стажу роботи, так і від розміру зарплати. Як свідчить закон про соціальне страхування, особам, які звільнилися з останнього місця роботи без поважних причин і за власним бажанням, допомогу з […]

Громадяни України можуть отримувати заробітну плату протягом 360 днів після звільнення з місця роботи у вигляді допомоги по безробіття. Розмір частини заробітної плати залежить як від стажу роботи, так і від розміру зарплати. Як свідчить закон про соціальне страхування, особам, які звільнилися з останнього місця роботи без поважних причин і за власним бажанням, допомогу з безробіття видається з 91-го дня календарного дня і призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті.

Максимальні виплати безробітним, які звільнилися з останнього місця роботи:

  • в разі стажу строком до 2 років виплачується 50% заробітної плати;
  • в разі стажу строком від 2 до 6 років – 55% зарплати;
  • в разі стажу строком від 6 до 10 років – 60%;
  • в разі ж стажу терміном більше 10 років – 70%.

Відповідно до закону, повну заробітну плату особа отримує протягом перших трьох місяців, потім ще три місяці йому нараховують 80% зарплати, а потім вже 70%. Гроші особа може отримувати протягом 9 місяців. Дана операція не є державною допомогою, а страховкою, яку так чи інакше платять всі, хто працює. Фонд по безробіттю є одним з трьох фондів, в який кожен місяць розподіляється 22% заробітної плати кожного працюючого особи в державі.

Якщо громадянин отримував офіційну зарплату в розмірі 20 тисяч грн за умови, що у нього був стаж в 7 років, і звільнення було погоджено обома сторонами, то особа може отримувати страхову виплату:

  • перші три місяці 12 тисяч грн;
  • потім ще три місяці 9,5 тисячі грн;
  • і ще три місяці 9 тисяч грн.

Важливо зауважити, що такі виплати нараховуються тільки в тому випадку, якщо громадянин не знайшов нового місця роботи.

Як свідчить закон, на час карантину громадяни можуть отримувати допомогу по частковому безробіттю. Дана допомога видається особам за кожну годину, на який працівникові скорочена передбачена законодавством України тривалість робочого часу з розрахунку тарифної ставки, або окладу.

Потрібно відзначити, що чиновники мають право наносити несподівані візити з перевірками з метою контролю отриманих коштів. Цільове використання коштів, переданих роботодавцю для подальшої виплати працівникам, є найважливішою метою таких перевірок. Чиновники можуть проінспектувати документи, що підтверджують виплату зарплати і скорочення кількості робочих годин.

За останніми даними, в Україні проживають 1,7 мільйона безробітних. Але реальне число безробітних може істотно відрізнятися від офіційної статистики. 49% – відсоток зайнятого населення у віці старше 15 років, а у віці від 15 до 70 років цей відсоток становить 55,2%.

З початку введення карантинних заходів 525 тисяч чоловік по всій Україні отримали статус безробітних. Даний показник на 53% вище, ніж за той же період минулого року. Щомісячні виплати повинні нараховуватися всім цим особам. Що стосується процесу отримання допомоги, то він був істотно спрощений, і особам не доведеться збирати численні документи і чекати відповіді.

Андрій Рева, раніше обіймав посаду міністра соціальної політики, висловлює впевненість, що число безробітних в два рази більше, ніж в офіційній статистиці. Дотримуючись методикою Міжнародної організації праці, 1,7% дорівнюють 9% безробітних. Отримане число – 3 мільйони – потрібно подвоїти, в результаті чого виходить 15-16%, що дорівнює 18% економічно активного населення. Як заявив Рева, дана цифра є переважною.

Допомога по безробіттю отримують лише ті громадяни України, які отримали аналогічний статус. Відповідно до закону, його можуть отримувати:

  1. Особи працездатного віку до призначення пенсії, які готові та здатні приступити до трудової діяльності, проте не мають заробітку через відсутність постійної роботи;
  2. Особи молодше 16 років, які були звільнені з місця роботи через скорочення числа працівників, припинення або перепрофілювання підприємства;
  3. Інваліди, які не досягли пенсійного віку, отримують пенсію по інвалідності або ж соціальну допомогу.

Щоб отримати допомогу з безробіття, необхідно для початку стати на облік в центрі зайнятості, після чого отримувати статус безробітного. За державною допомогою можна звертатися протягом 9-12 місяців після звільнення останнього місця роботи. Велику роль відіграє залежність від статті звільнення. Чим раніше громадянин звертається за державною допомогою, тим раніше він отримає грошові кошти.

Карантин відіграв велику роль у спрощенні надання допомоги на випадок безробіття. Тепер всі бажаючі можуть подати заявку не очно, а дистанційно. До того ж, не з сьомого дня реєстрації, як це було раніше, а з першого.

Існує кілька різних способів подати заявку на отримання допомоги по безробіттю:

  • онлайн-портал державних послуг «Дія»;
  • по електронній пошті;
  • за допомогою ящика для кореспонденції.

Онлайн-портал державних послуг «Дія». Даний спосіб став можливим ще з кінця квітня 2020 го року. Для того, щоб отримати відповідну функцію в порталі, необхідно зробити наступні кроки:

  1. У кабінеті користувача «Дія» потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису, системи ідентифікації Bank ID або Mobile ID;
  2. Потім перевірити коректність даних в своєму профілі, актуалізувати їх, якщо є необхідність;
  3. Потім заповнити необхідну заяву, правдиво відповідаючи на нижченаведені питання;
  4. Вибрати зручний для користувача центр зайнятості, причому не має значення зареєстроване місце проживання або перебування;
  5. Потім ввести номер соціального рахунку і вибрати, з якою періодичністю потрібно отримувати виплати. Допомога по безробіттю виплачується, мінімум, два рази на місяць, але за згодою безробітного – один раз на місяць;
  6. Потрібно завантажити всі необхідні документи;
  7. Перевірити заяву і підписати його електронним підписом.

У кабінеті громадянина можна в будь-який момент перевірити статус розгляду своєї заяви, а його результат буде відображатися в кабінеті користувача.

Спосіб подачі заявки по електронній пошті є досить простим і передбачає всього 6 дій:

Для початку необхідно вибрати найзручніший для користувача центр зайнятості;

Потім підготувати дві заяви: про надання / оновленні статусу безробітного, і про призначення / відновлення виплати допомоги по безробіттю. Після цього потрібно сфотографувати або відсканувати, якщо є можливість, документи за допомогою якого-небудь безкоштовного додатку;

Потім необхідно сформувати електронного листа, а заяви додати в лист обраного центру зайнятості (потрібно також вказати ім’я, прізвище, по батькові);

Потім потрібно подати заяву, надіславши електронного листа на пошту центру зайнятості;

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (оценок нет)
Loading...
Після звільнення громадяни України зможуть отримувати зарплату ще рік рейтинг: 0/5 от 0 голоса.

Написати коментар

Ваш email не буде опублікований.