Фінансовий ринок України постійно розвивається, пропонуючи своїм клієнтам все більш різноманітний набір послуг і продуктів. В наші дні понад половини всіх жителів країни використовує кредитні ресурси для покупки товарів або вирішення тимчасових фінансових проблем. Одним з найбільш динамічно розвиваються сегментів є споживче кредитування, пропоноване мікрофінансовими організаціями в скороченні - МФО. Вони дають можливість користувачам отримати швидкий позику в розмірі від 500 до 20000 гривень на термін до 30-40 днів всього за 15 хвилин онлайн, не виходячи з квартири, офісу або по дорозі на роботу, оформивши заявку зі свого смартфона або ноутбука. Як виник ринок мікрокредитування, чому став настільки популярний і як вибрати компанію для співпраці?
МФО в Україні
Як окремий сегмент фінансового ринку, мікрокредитування офіційно з'явилося в Україні в 2013 році, коли британська компанія Wonga відкрила свою філію на території нашої країни. Wonga принесла не тільки нову послугу, але і свій багатий досвід роботи на європейському ринку, підходи і механізми взаємовідносин МФО зі своїми клієнтами. Через п'ять років ринок був представлений вже понад сімдесятьма компаніями і їх кількість постійно зростала, переступивши в 2020 році позначку в 950 МФО.
На самому початку розвитку процедура онлайн-оформлення мікроссуди була досить витратною - від клієнта потрібно пред'явлення декількох документів, довгої перевірки в кілька етапів і очікування рішення. Однак з плином часу все значно спростилося - в наші дні кредит надається тільки за паспортом і індивідуальним кодом ІПН, а отримання не затягується довше 20 хвилин в самому максимальному випадку. На якість надання послуг МФО значно вплинули сучасні інтернет-технології - особисті кабінети на сайтах компанії представляють собою прості і зручні інструменти, які дозволяють оформити кредит, пролонгувати його дію, заплатити відсотки або основне тіло заборгованості, вирішити проблеми або задати питання службі клієнтської підтримки компанії.
Законы, які регулюють кредити онлайн
Відносини позичальника і кредитора регулюються на законодавчому рівні наступними нормами:
- ст. 5, 6, 7, 8, Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»
- ст. 1054-1057 Цивільного кодексу України.
- (новый от 19.01.20) Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг».
Чому МФО стали популярні?
У житті кожної людини рано чи пізно виникає необхідність швидкого вирішення фінансових проблем - не вистачає коштів для поїздки у відпустку, закінчення ремонту, покупки нового смартфона або просто дотягнути до зарплати. На перший погляд, банківські продукти набагато дешевше для споживачів, але за наявною відкритою статистикою понад 40% населення нашої країни хоча б раз оформляли споживчий кредит в МФО. У чому ж полягає секрет такої популярності мікропозик?
Фахівці 100pudovzaim ретельно проаналізували всі характеристики послуг, пропонованих МФО своїм клієнтам і виділили такі плюси цього сервісу:
- мінімум документів - для оформлення першої позики Вам потрібно лише паспорт та ІПН. Ніяких довідок з місця роботи або інших паперів збирати і пред'являти не потрібно;
- онлайн-режим - майже у всіх компаніях позика оформляється на сайті через особистий кабінет і отримується онлайн, на платіжну картку будь-якого банку України. Ніяких особистих відвідувань відділень і спілкування з кредитними фахівцями не потрібно;
- не потрібно заставне майно - позичальникові не потрібно надавати своє авто, квартиру або особисті речі в якості застави;
- висока швидкість оформлення заявки, перевірки і видачі коштів - вся процедура реєстрації для нових користувачів займає в середньому 15-20 хвилин, а при повторних зверненнях - всього 2-3 хвилини;
- МФО оформляють позики навіть тим категоріям клієнтів, які не можуть розраховувати на банківські продукти - студенти і пенсіонери, офіційно непрацюючі, жінки в декретній відпустці і користувачі, які мають низьку якість кредитної історії. 100PudovZaim підготував список пропозицій для проблемних позичальників з поганою кредитною історією;
- можливість дострокового погашення без штрафу - кожен споживчий мікрокредит можна погасити до терміну закінчення договору позики без нарахування штрафних відсотків сплативши тільки фактичний термін його використання;
- відсутні приховані комісійні нарахування та додаткові платежі - всі умови співробітництва максимально прозорі і зрозумілі.
Як вибрати кращу кредитну компанію?
Якщо Ви в перший раз вирішили оформити мікрозаем і не знаєте, як вибрати надійну МФО для співпраці - ми підготували кілька простих рекомендацій, які враховують всі параметри угоди. Перше, що необхідно зробити - вибрати мінімальний відсоток. Багато мікрофінансові організації пропонують новачкам оформити свою позику практично безкоштовно – за 0,01% в день.
Другий фактор вибору - надійність. Приваблива ставка для новачків може бути занадто дорогою ціною за передачу своїх даних шахраям. Поцікавтеся у компанії скільки років вона працює на ринку, чи має ліцензію НБУ і як відгукуються про неї інші користувачі в Мережі.
Третій фактор - можливість і умови пролонгації. Пролонгація - це послуга продовження терміну дії договору позики, якої клієнт може скористатися в тих випадках, коли він не в змозі своєчасно виплатити заборгованість.
mfo/recommended-content**Array ( [0] => mfo/recommended-content.php ) *||